2017-05-13

Topluluğumuz tarafından düzenlenen geleneksel “Oğlak Günü” etkinliği gerçekleştirildi.Namık Kemal Üniversitesi Zootekni Topluluğu’nun her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Oğlak Günü” etkinliği bu yıl da yoğun ilgi gördü.

Moritanya Abdullah Bin Yassine Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mohamed Salem Bouyaye ve beraberindeki heyetin de misafir olduğu etkinliğe, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. M İhsan Soysal, Prof. Dr. İsmail Yılmaz, Prof. Dr. Şefik Kurultay, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal öncülüğünde her yıl yapılarak gelenekselleşen etkinlik, NKÜ Hayvancılık Tesislerinde gerçekleşti. Etkinlikte, Prof. Dr. M. İhsan Soysal yaptığı açılış konuşması ile katılımcılara hoş geldiniz diyerek organizasyonda görev alıp, destek veren Zootekni Bölümü öğrencilerine teşekkür etti.

Geleneksel oğlak etli pilavın ikram edildiği etkinlikte katılımcılar memnuniyetlerini dile getirdiler. Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.